Oikos

Antico Ferro

je dekorativní řešení pro interiérové povrchy, které vytváří efekty zkorodovaného kovu v různých podobách. Pomocí nové aplikační techniky je možné vytvořit realistické chromatické odstíny a struktury zkorodovaného kovu a to způsobem velmi šetrným k životnímu prostředí. Přirozenost efektů ANTICO FERRO se výborně doplňuje s přírodními materiály interiérového vybavení. Překvapivě půvabného dekorativního účinku dosahuje i v kombinaci s materiály a jednoduchými liniemi moderního bydlení. Barvy a konečné povrchové úpravy ANTICO FERRO mohou být ztvárněny různými kreativními způsoby dle požadavků designéra. ANTICO FERRO vytváří při vhodné ochraně vysoce otěruodolný a omyvatelný povrch.
 

Ardesia

je inovativní dekorativní řešení, které z nového pohledu objevuje strukturu a barevnost přírodního kamene - břidlice. Exkluzivní strukturální dekorace nabízí nové moderní řešení, výraznou osobitost, vysokou kvalitu a eleganci. ARDESIA umožňuje vytvářet nepřeberné množství barevných variací odstínu metalického vzhledu a její omyvatelnosti. Výrobek je nehořlavý a je šetrný k lidem a životnímu prostředí.
 

Aureum

je vysoce dekorativní interiérová povrchová úprava vytvářející jedinečný efekt "zlatého mramoru". Odstíny AUREA vycházejí ze zemitých barev a z teplých přírodních tónů, které jsou v konečném efektu znásobeny zlatými odlesky, které prozařují stěnu a vzbuzují intenzivní pocity hedvábného doteku. AUREUM vyniká v moderním i tradičním interiéru. Složení výrobku je na bázi vápenné mazaniny a zlatých pigmentů. Na základě výzkumu starých dekorativních technik a při použití moderních technologií byl vytvořen materiál, který spojuje lehkost vzhledu hedvábí s odolností mramorového povrchu. Je vysoce odolný, omyvatelný.
 

Addesante per Raffaello

je speciální tekutá přísada pro zahuštění materiálů RAFFAELLO DECOR STUCCO, RAFFAELLO MADREPERLATO, COCCIO ANTICO a COCCIO CEMENTO. Umožňuje zahuštění výše uvedených výrobků, pokud jsou příliš řídké pro aplikaci. Umožňuje tak snadnou aplikaci zmíněných výrobků. Je bez zápachu, netoxický, nehořlavý a šetrný k životnímu prostředí.

 

Biamax

je dekorativní interiérový nátěr s obsahem plniv vybraných zrnitostí. Materiál je vyroben na bázi akrylátových pryskyřic ve vodní disperzi. Je paropropustný a vysoce otěruodolný.

 

Cera per Raffaello

je speciální, ochranný prostředek, který byl vyvinut speciálně pro výrobky RAFFAELLO DECOR STUCCO, RAFFAELLO MADREPERLATO, COCCIO ANTICO a COCCIO CEMENTO. Je tvořen z voskových molekulárních řetězců ve vodní disperzi spolu s aditivy pomáhajícími při aplikaci. Povrch je omyvatelný a otěruvzdorný.

 

Coccio Antico

je to dekorační materiál vyrobený z přírodních minerálů na bázi vápenné mazaniny. Jeho složení s příměsí speciálních hliněných granulí hnědé barvy umožňuje napodobování antických dekorací s mramorovým efektem. Jeho použití zaručí maximální paropropustnost a přirozené dýchání stěn. Výrobek je čistěpřírodní, neobsahuje žádné syntetické materiály, je omyvatelný a vysoce odolný proti znečištění a působení světla.

 

Coccio Cemento

je to vysoce dekorační materiál vyrobený z přírodních minerálů na bázi vápenné mazaniny. Jeho složení s příměsí speciálních hliněných granulí šedé barvy umožňuje napodobování antických dekorací s mramorovým efektem. Jeho použití zaručí maximální paropropustnost a přirozené dýchání stěn. Výrobek je čistě přírodní, neobsahuje žádné syntetické materiály, je omyvatelný a vysoce odolný proti znečištění a působení světla.

 

Decorglitter

je speciální přísada, která dodává malířským nátěrům a dekorativním povrchům nový originální vzhled a obohacuje je o další dekorativní rozměr. Přidáním do barev a nátěrů zvyšují tyto zlaté, stříbrné a vícebarevné (holografické) třpytky dekorativnost povrchů, dodávají jim jas a pocit luxusu. DECORGLITTER mohou být použity společně s ochrannými nátěry na všechny typy povrchů.Dají se použít, jako přísada do vodou-ředitelných nátěrů, dekorativních nátěrů a ochranných povrchových úprav.

 

Encanto

je speciální voděodolný dekorativní nátěr, který vytváří jedinečný metalický efekt. Kovově zbarvené odlesky, které se mění s úhlem dopadu světla na stěnu a lze tak docílit vzhledu, jako by celá stěna byla pokryta sametem. Rozehrává tóny kovového třpytu a vytváří magický efekt kovového povrchu, který by bylo jinak velmi složité dosáhnout. Propojuje antické techniky s moderními produkty. Tento nátěr umožňuje snadné a rychlé nanášení bez jakýchkoliv problémů při napojování.
 

Finitura Autolucidante

je dekorační materiál pro interiér i exteriér s lesklým mramorovým efektem, vyrobený na bázi vyzrálé vápenné mazaniny. Je určený pro použití v kombinaci s materiálem MARMORINO NATURALE, především pro rekonstrukce památkově chráněných budov a center historického významu v interiéru i exteriéru, kde musí být dodrženy, nebo jsou navrženy specifické dekorativní techniky pro zachování lesklého mramorového efektu. Výrobek vytváří stabilní spojení s povrchem, přičemž zachová výbornou paropropustnost celé stěny díky vysoké difuzní otevřenosti. Jeho zásaditost zabraňuje tvorbě plísní a růstu bakterií.

 

Granada

Je omyvatelná a odolná proti otěru. Interiérové materiály umožňující velmi specifický dekorativní efekt, charakteristický jak antickým stylem, tak moderním designem. Výrobky jsou vyrobeny na bázi akrylových pryskyřic ve vodní disperzi se speciálními pigmenty. Přinášejí dohromady nový technologický proces a dekoraci, kdy se díky tisícům malých kapiček rozetřených po povrchu hladítkem vytvoří směsice odstínů s antickým nádechem, v případě NEVADY se zlatavým nádechem. Jsou to ideální materiály pro dekorace prestižních prostor nejen historických budov, hotelů, ateliérů, ale i moderních interiérů.
 

Imperium

je interiérový dekorativní nátěr s finálním vzhledem povrchu drahých kovu. Výrobek umožňuje realizaci nádherných efektu povrchu drahých kovu v rozsáhlé palet odstínu a dle zvolené aplikační metody. Techniky "povrch plátkového zlata /stříbra", "pozlacení", "metalický povrch" a "povrch zlatého prášku" dodávají dekorovaným povrchům prestiž a zvyšují jejich hodnotu. IMPERIUM ve svých rozmanitých barvách umožňuje dekoraci dobových i současných interiéru, ve kterých vytváří originální a jedinečné efekty.
 

Intonaco Antico

je minerální paropropustná dekorační tenkovrstvá omítka pro interiéry a exteriéry, na bázi vyzrálé vápenné mazaniny. Jeho struktura, teplé odstíny a konkrétní způsob aplikace jsou klíčovými faktory jednoduchého a rychlého způsobu vytvoření strukturálního efektu typického pro staré antické omítky. Vzhledem k nanášené síle vrstvy materiálu při aplikaci, je možné dekorovat povrchy s mírnými nerovnostmi na povrchu.

 

Kreos

je vodou ředitelný dekorační materiál vytvořený novým technologickým postupem. Je ideální pro vytváření neomezených reliéfních dekorativních efektů na jakémkoliv interiérovém povrchu. Nanáší se za použití štětce, houby, hladítka a dalších dekoračních pomůcek, ale zejména představivostí toho, kdo výrobek nanáší, lze dosáhnout nekonečného množství dekorativních efektů v široké škále odstínů antického i moderního vzhledu, které se jednoduše začlení do každého prostředí, ve kterém jsou použity. Je odolný proti omyvatelnosti a otěru. V tomto směru je ideální pro místa vystavená vysokému zatížení a otěru, jako jsou například prostory schodišť, chodeb, škol, hotelů.
 

Marmorino Naturale

je minerální dekorační difúzně otevřený materiál, pro interiér i exteriér na bázi vyzrálé vápenné mazaniny. Je vyvinutý pro dosažení dekoračního mramorového efektu. Při aplikaci, je možné dekorovat povrchy s mírnými nerovnostmi na povrchu, čímž dosáhneme nejen dekoračního efektu, ale zároveň tímto ušetříme za drahé vyrovnávání stěrkou. Výrobek vytváří stabilní spojení s povrchem, přičemž zachová výbornou paropropustnost celé stěny díky vysoké difúzní otevřenosti. Jeho zásaditost zabraňuje tvorbě plísní a bakteriálních kolonií.
 

Multidecor

nabízí možnost dekorovat v klasickém stylu v souladu s modernějšími, svěžími dekoracemi dnešních dnů. Hladítko, stříkací pistole, štětka, váleček, mořská houba, představivost návrháře a univerzálnost tohoto výrobku umožňuje pomocí zkušených rukou aplikátora vytvořit unikátní, originální, dekorativní efekt, který je možné přizpůsobit dekorovanému prostředí. Materiál je bez zápachu, netoxický, nehořlavý a šetrný k životnímu prostředí.
 

Nevada

je omyvatelná a otěru odolná. Interiérové materiály umožňující velmi specifický dekorativní efekt, charakteristický jak antickým stylem, tak moderním designem. Výrobky jsou vyrobeny na bázi akrylových pryskyřic ve vodní disperzi se speciálními pigmenty. Přinášejí dohromady nový technologický proces a dekoraci, kdy se díky tisícům malých kapiček rozetřených po povrchu hladítkem vytvoří směsice odstínů s antickým nádechem, v případě NEVADY se zlatavým nádechem. Jsou ideální materiály pro dekorace prestižních prostor nejen historických budov, hotelů, ateliérů, ale i moderních interiérů.
 

Novalis Ferromicaceo

je speciální lak složený z akrylátových pryskyřic a slídových pigmentů, které dodávají plochám vzhled antického tepaného kovu. Zvláštní struktura slídových pigmentů vytváří bariéru proti atmosférickým vlivům a UV záření, čímž brání poškození podkladu. Je doporučován pro obtížné klimatické podmínky. Je ideální jako ochrana vrat, zábradlí a urbanistických doplňků. má výbornou dilataci, při aplikaci nestéká a má vlastnosti dodávající mu výbornou křivosti na nerovném povrchu.

 

Opac

je speciální výrobek vyvinutý k zintenzivnění matového vzhledu matových odstínů materiálu, je bez zápachu, netoxický, nehořlavý a šetrný k životnímu prostředí.

 

Ottocento

je paropropustný dekorační nátěr umožňující velmi speciální dekorativní efekt, charakteristický jak klasickým stylem, tak moderním designem. Odrážením světla v různých úhlech, reprodukuje vzhled sametového povrchu. Napodobení antického sametu je výsledkem pečlivého a pozorného výzkumu. Přináší dohromady nový technologický proces a antickou dekoraci podobnou látkové tapetě. Ideálním pro dekorace prestižních prostor historických budov, hotelů, ateliérů.
 

Pallas

je jednobarevný dekorativní nátěr s hedvábným metalickým efektem, který se mění se v závislosti na úhlu dopadu a intenzitě světla. Uspokojí i ty nejnáročnější dekorativní požadavky. Nabízí netradiční dekorační úpravu povrchů stěn jako výrobky, které kdysi zdobily zdi luxusních antických paláců. Výrobek je vodou ředitelný a je složen z nejnovější generace pryskyřic, které zaručují omyvatelnost a odolnost.
 

Pittura alla Calce Adige

jsou minerální vodou ředitelné nátěry pro interiéry a exteriéry, na bázi vyzrálé vápenné mazaniny. Nátěry jsou ideální zejména pro rekonstrukce památkově chráněných budov a center historického významu, kde musí být dodrženy nebo jsou navrženy specifické dekorativní techniky pro zachování stylového antického vzhledu. Vytváří stabilní spojení s povrchem, přičemž zachovávají výbornou paropropustnost celé stěny díky vysoké difúzní otevřenosti. Jejich zásaditost zabraňuje tvorbě plísní a růstu bakterií. Jemná mramorová zrna vytváří estetický efekt typický pro antické dekorační techniky.

 

Pittura alla Calce Verona

jsou minerální vodou ředitelné nátěry pro interiéry a exteriéry, na bázi vyzrálé vápenné mazaniny. Nátěry jsou ideální zejména pro rekonstrukce památkově chráněných budov a center historického významu, kde musí být dodrženy nebo jsou navrženy specifické dekorativní techniky pro zachování stylového antického vzhledu. Vytváří stabilní spojení s povrchem, přičemž zachovávají výbornou paropropustnost celé stěny díky vysoké difúzní otevřenosti. Jejich zásaditost zabraňuje tvorbě plísní a růstu bakterií. Jemná mramorová zrna vytváří estetický efekt typický pro antické dekorační techniky.

 

Raffaello Decor Stucco

je vysoce paropropustný dekorační materiál vyrobený z přírodních minerálů na bázi vápenné mazaniny. Je určený pro napodobování antických dekorací s mramorovým efektem tzv. "Benátských štuků". Jeho použití zaručí maximální paropropustnost a přirozené dýchání stěn. Výrobek je čistě přírodní, neobsahuje žádné syntetické materiály, je omyvatelný a vysoce odolný proti znečištění a působení světla.
 

Raffaello Madreperlato

je vysoce paropropustný dekorační materiál s perleťovým efektem, vyrobený z přírodních minerálů na bázi vápenné mazaniny. Vytváří napodobování antických dekorací s mramorovým efektem - tzv. "Benátských štuků". Jeho použití zaručí maximální a přirozené dýchání stěn. Výrobek je čistě přírodní, neobsahuje žádné syntetické materiály, je omyvatelný a vysoce odolný proti znečištění a působení světla.
 

Travertino Romano

TRAVERTINO ROMANO je moderní výrobek, který dokonale napodobuje vzhled lámaného kamene. Spojuje přírodní vzhled s elegancí zpracování. Umožňuje vytvářet nádherné efekty v nejrůznějších odstínech Travertina, s granulací pískovce, lávového kamene nebo v podobě stavebních kvádru. Muže být použit v nespočetných variací: vzhled, zlatavý efekt, intenzivní přírodní odstíny, kovové a perleťové reflexy. Díky své vysoké odolnosti je vyhledávaný také pro vytváření dekorativních efektu pohledových betonu.
 

Travertino Romano Finitura

je polokrycí nátěr určený jak pro exteriéry, tak pro interiéry a byl především vytvořen jako ochrana pro dekorační materiál TRAVERTINO ROMANO. Výrobek má extrémně vysokou vydatnost, která umožňuje dekoratérovi rozvíjet efekt barevných odstínů přírodního Travertinu. TRAVERTINO ROMANO Finitura zajišťuje vodo-odpudivost a omyvatelnost povrchu a zároveň zachovává vysokou úroveň paropropustnosti, chrání povrch a zabraňuje vzniku plísní a růstu baktérií. Výrobek může být zabarven příslušným tonerem do požadovaného odstínu dle vzorkovnice.

 

Veldecor

je to polokrycí barva, vyvinutá pro dekorační povrchové úpravy v interiérech a exteriérech. Při zpracování výrobku pomocí štětce, rukavice nebo houby lze docílit reprodukce antických technik úpravy omítky s vysokým estetickým efektem. Tato jedinečnost, spolu se speciálním složením tvoří výrobek, který je obzvlášť vhodný pro restaurátorské práce při rekonstrukcích historických center a budov vysoké hodnoty. Zaručuje úpravu s vynikající odolností proti dešťové vodě a vysokou propustností vodní páry.